Archiwum konkursowe

Rok 2015  XXXI Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

W tym roku szkolnym zachęciłam ponownie uczniów naszej szkoly do uczestnictwa w XXXI Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku.

Dowolna tematyka i forma prac pozwalała uczniom na swobodę w tworzeniu swoich literackich pomysłów i rozwijanie zdolności humanistycznych oraz ukazanie różnych możliwości w zakresie znajomości języka polskiego.

Do sprawdzenia otrzymałam cztery wiersze i trzy prace napisane prozą. Wszystkie te utwory wysłałam na konkurs.

Twórczość naszych dzieci bardzo mnie zaciekawiła, nie tylko pod względem treści, ale również i formy. Podziwiam w niej dziecięcą szczerość, prostotę, fantazję, zmysł spostrzegawczości i pomysłowość, a przede wszystkim dobrą znajomość języka polskiego. Napisane zaś przez uczniów utwory poetyckie świadczą o ich niezmiernej wrażliwości i szerokim spojrzeniu na otaczający świat. Szczególnie jeden z nich wywarł na mnie duże wrażenie.

Myślę, że warto zachęcać naszych wychowanków do uczestniczenia w konkursach, bo przez to mamy okazję bardziej ich poznać i pomóc w rozwijaniu zainteresowań. Uważam, że możemy być dumni z naszej młodzieży szkolnej.

Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i miłe słowa.

Poniżej zamieszczam prace uczniów i życzę miłej lektury.

Elżbieta Hiszpański