Relacje z wyjścia do kina 29 kwietnia 2006 roku:

Nauczycielka Dorota Olszewska

Nicole Antoniuk, klasa szósta, 2006

Wyjazd na film

Wyjazd na film o Papieżu „Karol-człowiek, który został papieżem” był bardzo fajny. Moja siostra, brat i moja mama pojechali na film razem ze mną i mieli bardzo dobry czas. Film trwał ponad trzy godziny. Film był bardzo smutny i wiele razy płakałam. Film mówił o Papieżu Janie Pawle II, o jego życiu i jak to było, kiedy Niemcy zaatakowali Polskę. Myślę, że ten film był bardzo wzruszający i straszny. Film był bardzo smutny dla całej mojej rodziny, która też bardzo dużo płakała razem ze mną. Kiedy film się skończył, aktor, który grał rolę Papieża, odpowiadał na pytania zadawane przez naszą klasę i innych ludzi. Bardzo podobało mi się, że mogłam poznać polskiego aktora. Piotr Adamczyk okazał się bardzo miłym człowiekiem. Odpowiadał na wszystkie pytania, na które chciałam mieć odpowiedź. Myślę, że w następnym roku pójdę zobaczyć inne jego filmy pokazywane na przeglądzie filmów polskich. Wycieczka na film była bardzo fajna i mieliśmy dobry czas. Nauczyliśmy się wiele o polskiej historii. Ten film nauczyl nas bardzo dużo o miłości do bliźniego i o innych rzeczach. Ten film też mi pokazał, że Karol Wojtyła był bardzo mądrym człowiekiem i bardzo dużo trudnych rzeczy działo się w jego życiu. Bardzo dziękuję naszej pani za zorganizowanie wycieczki do kina na tak wspaniały film, który bardzo nam przybliżył postać Papieża. Ten film pokazał nam jak wielkim i dobrym człowiekiem był Papież. Człowiekiem, którego ludzie będą pamiętali przez długie lata.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ola Bilska, klasa szósta, 2006

Wyjście do kina

W jedną z kwietniowych sobót nasza klasa poszła do kina na film pod tytułem “Karol, człowiek, który został papieżem”. Kiedy jechałam na ten film byłam bardzo podekscytowana, a później, jak zobaczyłam Piotra Adamczyka, to byłam bardzo szczęśliwa.Film opowiadał o życiu młodego Karola Wojtyły. Pokazano w nim czasy Drugiej Wojny Światowej i lata powojenne, aż do dnia wyboru Wojtyły na Papieża. Film był bardzo długi, ale ponieważ był interesujący i przytaczał ciekawe wydarzenia, cały czas trzymał w napięciu. Gra aktorów, a w szczególności Piotra Adamczyka była bardzo dobra.Ponieważ ten film opowiadał o życiu jednego z największych Polaków w historii, człowieka kochanego przez cały świat, był bardzo wzruszający. Wielu z nas i naszych rodziców wzruszyło się do łez.Moim zdaniem najciekawszym momentem w filmie był moment samego wyboru polskiego kardynała na Stolicę Piotrową i kiedy nowy papież, który obrał imię Jana Pawła II przemawiał do zgromadzonych ludzi w Watykanie.Po projekcji Pani Dorota zorganizowała spotkanie z Piotrem Adamczykiem, który odpowiadał na pytania dzieci na temat robienia tego filmu.Generalnie film bardzo mi się podobał i chętnie zobaczyłabym go jeszcze raz! Film pozwolił nam, dzieciom mieszkającym daleko od Polski i Europy zidentyfikować się z historią i pokoleniami naszych rodaków, oraz poznać lepiej życie Wielkiego Polaka, jakim był Jan Paweł II.

Więcej informacji na temat filmu na Wikipedii: